Futbal: Nemci remizovali v prípravnom zápase s Argentínou 2:2

9. októbra 2019 22:38
Dortmund 9. októbra (TASR) - Nemeckí futbaloví reprezentanti remizovali v stredajšom prípravnom zápase v Dortmunde s Argentínou 2:2. Zverenci trénera Joachima Löwa sa v prvom polčase dokázali vyrovnať s absenciou viacerých zranených opôr. Juhoamerického súpera zaskočili rýchlou, kombinačnou hru a vypracovali si dvojgólový náskok Po štvrťhodine hry Nemcom zabezpečil vedenie krídelník Bayernu Mníchov Serge Gnabry, ktorý sa presadil cez troch argentínskych obrancov. V 22. minúte po peknej individuálnej akcii Marcela Heistenberga a prihrávke Gnabryho zvýšil na 2:0 Kai Havertz. Pre stredopoliara Bayeru Leverkusen to bol prvý gól v národnom tíme. Argentínčania sa po zmene strán zlepšili, účinne uplatňovali vysoký pressing a zásluhou dvojice striedajúcich hráčov sa im podarilo vyrovnať. Krátko po svojom príchode na trávnik znížil Lucas Alario v 85. minúte po chybe v nemeckej rozohrávke a následnom rýchlom protiútoku skóroval reprezentačný debutant Lucas Ocampos. sumár: Nemecko - Argentína 2:2 (2:0) Góly: 15. Gnabry, 21. Havert - 66. Alario, 85. Ocampos la