NHL-sumáre: Rangers sú krok od postupu, Dallas vyrovnal stav série na 1:1 (2)

10. mája 2024 7:43
New York 10. mája (TASR) - Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali aj tretie semifinále Východnej konferencie, keď triumfovali na ľade Caroliny Hurricanes 3:2 po predĺžení. Na západe si Dallas poradil 5:3 s Coloradom a vyrovnal stav série na 1:1. Víťazi základnej časti Rangers vyradili v prvom kole play off Washington so Slovákom Martinom Fehérvárym v najkratšom možnom čase (4:0). Teraz môžu zopakovať rovnaký scenár aj v konferenčnom semifinále. Predĺženie síce zariadil 96 sekúnd pred koncom domáci Andrej Svečnikov, no o ukončenie zápasu sa postaral už po 103 sekundách extračasu Artemij Panarin. Brankár hostí Igor Šesťorkin vykryl 45 striel a dosiahol 95,7-percentnú úspešnosť zákrokov. Víťazný gól za Dallas v súboji s Coloradom na priebežných 4:0 prišiel ešte v 39. minúte od Tylera Seguina počas oslabenia jeho tímu. Hostia boli blízko k obratu vďaka trom gólom v priebehu desiatich minút v záverečnom dejstve. Na konečných 5:3 však upravil do prázdnej bránky Esa Lindell 21 sekúnd pred koncom stretnutia. Za domácich sa blysol dvoma gólmi Miro Heiskanen, pri oboch mu asistoval fínsky krajan Roope Hintz. Ten sa s bilanciou 1+3 podieľal na všetkých góloch okrem víťazného, počas ktorého bol na trestnej lavici za držanie. 2. kolo play off NHL: Carolina Hurricanes – New York Rangers 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1) Góly: 11. Guentzel (Orlov, Svečnikov), 59. Svečnikov (Aho, Skjei) – 29. Kreider (Zibanejad), 47. Lafreniere (Panarin, Trocheck), 62. Panarin (Trocheck, Lafreniere). Brankári: Kočetkov - Šesťorkin, strely na bránku: 47:25 /stav série: 0:3/ semifinále Západnej konferencie: Dallas Stars – Colorado Avalanche 5:3 (1:0, 3:0, 1:3) Góly: 15. Heiskanen (Hintz, Robertson), 22. Hintz (Lundkvist, Marchment), 36. Heiskanen (Benn, Hintz), 39. Seguin (Harley), 60. Lindell (Hintz, Tanev) – 45. Kiviranta (Manson, Colton), 48. Duhaime (Cogliano), 57. Ničuškin (Lehkonen, Mittelstadt). Brankári: Oettinger - Georgijev, strely na bránku: 31:31 /stav série: 1:1/ UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v 2., 3. odseku a o sumáre ha mp