NHL: Florida zdolala Boston 6:1, Vancouver otočil prvý duel s Edmontonom (2)

9. mája 2024 6:58
New York 9. mája (TASR) - Hokejisti Floridy vyrovnali stav série 2. kola play off NHL s Bostonom na 1:1. V druhom dueli semifinále Východnej konferencie vyhrali doma presvedčivo 6:1, keď sa dvoma gólmi a dvoma asistenciami blysol Aleksander Barkov. Vancouver uspel v prvom semifinále Západnej konferencie s Edmontonom 5:4, skóre otočil tromi gólmi v tretej tretine. Charlie Coyle síce poslal Boston v prvej tretine do vedenia, no v druhej domáci odpovedali tromi gólmi a rovnaký počet pridali aj v záverečnej časti hry. Okrem Barkova bol štvorbodový aj Sam Reinhart (0+4), Brandon Montour si pripísal gól a dve asistencie. Brankár Sergej Bobrovskij mal 14 úspešných zákrokov. Boston prehral s Floridou až v šiestom vzájomnom stretnutí v tejto sezóne. Po štvrtom inkasovanom góle Jeremyho Swaymana nahradil v bránke hostí Linus Ullmark. V nervozitou poznačenej tretej tretine rozdali arbitri až 146 trestných minút. Záverečnú desaťminútovku poznačilo množstvo šarvátok, nervozita vyústila aj do bitky medzi hviezdami tímov Matthewom Tkachukom a Davidom Pastrňákom. Obaja dostali okrem päťminútových aj 10-minútové osobné tresty a na ľad sa tak už nevrátili. Tretí zápas série je na programe v noci na sobotu v Bostone. Edmonton aj vďaka dvom presným zásahom Zacha Hymana viedol v prvom dueli série s Vancouverom na ľade súpera už 4:1, no Elias Lindholm v závere druhej časti znížil a Canucks potom tromi gólmi v tretej časti hry otočili skóre vo svoj prospech. Gólom a dvoma asistenciami k tomu prispel útočník Dakota Joshua. Víťazstvo pre domácich zariadil v 55. minúte Conor Garland. Druhý zápas kanadského súboja sa hrá opäť vo Vancouveri v noci na sobotu. 2. kolo play off NHL semifinále Východnej konferencie - 2. zápas: Florida - Boston 6:1 /stav série: 1:1/ semifinále Západnej konferencie - 1. zápas: Vancouver - Edmonton 5:4 /stav série: 1:0/ UPOZORNENIE: Správa je rozšírená z briefu mp