NHL: Edmonton zdolal Los Angeles v piatom zápase 4:3 a postúpil

2. mája 2024 6:58
New York 2. mája (TASR) - Hokejisti Edmontonu Oilers zvíťazili v piatom stretnutí štvrťfinále Západnej konferencie nad Los Angeles Kings 4:3 a celú sériu vyhrali 4:1 na zápasy. Na triumfe sa podieľal dvoma gólmi útočník Leon Draisaitl. Dallas zvíťazil nad Vegas 3:2 a rovnakým pomerom vedie aj v sérii. Nemecký útočník Draisaitl najprv v 28. minúte vyrovnal na 2:2 a o päť neskôr poslal svoj tím do vedenia. V závere druhého dejstva na neho nadviazal Zach Hyman a jeho gól sa nakoniec ukázal ako víťazný. V 58. minúte dokázal znížiť Adrian Kempe, ale LA si už sezónu nepredĺžilo. V drese Oilers zaznamenal tri asistencie obranca Evan Bouchard. Víťazný gól v Dallase strelil Jason Robertson tri minúty a 28 sekúnd pred koncom tretej tretiny. "Hviezdam" sa tak podarilo otočiť sériu, v ktorej po úvodných dvoch domácich dueloch prehrávali 0:2. V piatom zápase zaznamenal dve asistencie Wyatt Johnston a brankár Jake Oettinger predviedol 25 úspešných zákrokov. štvrťfinále Západnej konferencie - 5. zápasy: Dallas Stars - Vegas Golden Knights 3:2 /stav série: 3:2/ Edmonton Oilers - Los Angeles Kings 4:3 /konečný stav série 4:1, postúpil Edmonton/ UPOZORNENIE: Správa je rozšírená z briefu. ny