NHL: Florida zdolala Černákovu Tampu 6:1 a postúpila do semifinále konferencie

30. apríla 2024 6:43
New York 30. apríla (TASR) - Hokejisti Floridy Panthers postúpili do semifinále Východnej konferencie zámorskej NHL. V piatom štvrťfinále zdolali v noci na utorok Tampu Bay Lightning 6:1 a v celej sérii triumfovali 4:1. Obranca Tampy Erik Černák tak môže posilniť slovenskú reprezentáciu na majstrovstvách sveta. Floridu potiahli Aleksander Barkov a Carter Verhaeghe. Obaja vsietili dva góly a pridali aj asistenciu. Černák strávil na ľade 20:52 min a pripísal si na konto dva mínusové body. Na bránku Sergeja Bobrovského vyslal jednu strelu a rozdal súperom päť bodyčekov. "Panteri" rozhodli o svojom triumfe štyrmi gólmi v tretej tretine. Hráči Dallasu Stars zvíťazili vo štvrtom štvrťfinále Západnej konferencie na ľade Vegas Golden Knights 4:2 a vyrovnali stav série na 2:2. O ich triumfe rozhodol v 39. minúte Ty Dellandrea, v závere pri power play domácich pridal poistku Roope Hintz. Texaský tím uspel v oboch dueloch na štadióne obhajcu Stanleyho pohára. 1. kolo play off NHL: štvrťfinále Východnej konferencie - 5. zápas: florida Penthers - Tampa Bay Lightning 6:1 /stav série: 4:1, Florida postúpila do semifinále/ štvrťfinále Západnej konferencie - 4. zápas: Vegas Golden Knights - Dallas Stars 2:4 /stav série: 2:2/ UPOZORNENIE: Správa je rozšírená z briefu. la