NHL: Fehérváry skóroval, no Washington prehral aj štvrtý duel s Rangers

29. apríla 2024 6:46
New York 29. apríla (TASR) - Hokejisti New York Rangers postúpili do semifinále Východnej konferencie zámorskej NHL. Vo štvrtom štvrťfinále zdolali Washington 4:2 a sériu vyhrali v najkratšom možnom čase. Obranca Capitals Martin Fehérváry, ktorý strelil jeden gól, tak môže posilniť slovenskú reprezentáciu na majstrovstvách sveta. Dvadsaťštyriročný zadák vyrovnal v 15. minúte svojim druhým gólom v play off na 1:1 a Washington sa dotiahol v prostrednej časti aj na 2:2. V úvode tretieho dejstva však poslal hostí opäť do vedenia Artemij Panarin a v poslednej minúte spečatil postup Rangers do prázdnej bránky Jack Roslovic. Fehérváry nastúpil vo všetkých štyroch dueloch play off s bilanciou dva góly a jedna asistencia. Colorado Avalanche vyhralo vo štvrtom zápase štvrťfinále Západnej konferencie nad Winnipegom Jets 5:1 a v sérii vedie už 3:1. Na triumfe sa podieľal troma gólmi ruský útočník Valerij Ničuškin. Brankár Alexander Georgiev mal 26 úspešných zákrokov. Jeden krok od postupu sú aj hráči Vancouveru, ktorí v noci na pondelok vyhrali v Nashville 4:3 po predĺžení. V ňom rozhodol Elias Lindholm, prvé tri góly hostí strelil Brock Boeser. 1. kolo play off NHL: štvrťfinále Západnej konferencie - 4. zápasy: Colorado Avalanche - Winnipeg Jets 5:1 /stav série: 3:1/ Nashville Predators - Vancouver Canucks 3:4 pp /stav série: 1:3/ Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 0:1 po 2. tretine /stav série: 1:2/ štvrťfinále Východnej konferencie - 4. zápas: Washington Capitals - New York Rangers 2:4 /konečný stav série: 0:4, postúpil New York/ (FEHÉRVÁRY za domácich 1+0) UPOZORNENIE: Správa je rozšírená z briefu. ny