Futbal-NL: MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 2:0 v 7. kole - hlasy (2)

27. apríla 2024 18:21
Žilina 27. apríla (TASR) - Futbalisti Žiliny zvíťazili v zápase 7. kola nadstavby Niké ligy v skupine o titul nad Trnavou 2:0, vďaka čomu zostala práve so Spartakom v priamom boji o druhé miesto ligovej tabuľky. Oba rtímy majú na konte 51 bodov. Prvý polčas dôležitého súboja o druhú priečku otvorili aktívne Žilinčania, v 14. minúte sa Sauer dostal individuálne až pred Takáča, ale namieril nad brvno trnavskej bránky. O tri minúty neskôr Gidi po prihrávke Ďatka neprestrelil obranný múr Trnavy. Rovnaký hráč sa dostal do úniku i o minútu neskôr, rovnako po prihrávke Ďatka, no tentoraz trafil ľavú tyč trnavskej svätyne. Tlak Žiliny vyústil do pokutového kopu po hre rukou, Jambor nariadenú jedenástu v 23. minúte s prehľadom premenil. Druhú časť otvorili útočnou snahou hostia z Trnavy, no paradoxne skórovala Žilina. V 55. minúte Javorček z ľavej strany ideálne našiel prihrávkou Iľka, ktorý bez problémov skóroval a oslávil tak odohratú stovku zápasov v najvyššej súťaži. V 59. minúte sa kouč hostí Gašparík rozhodol pre päťnásobné striedanie, ale požadované oživenie hry to neprinieslo. Žilina si dvojgólové vedenie ustrážila do konca zápasu. MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 2:0 (1:0) Góly: 23. Jambor (z 11m), 55. Iľko. ŽK: Ofori, Uljaky, Bernát. Rozhodovali: Glova - Štofik, Kmec, 2061 divákov. Žilina: Belko - Minárik, Stojčevski, Ndjeungoue - Ďatko (73. Adang), Gidi, M. Sauer, D. Javorček - Bile (90. Bari), Jambor (73. Hranica), Iľko (62. Essomba) Trnava: Takáč - Šulek, Koštrna (59. E. Ujlaky), Kóša (59. Paur), Bolaji - Bainovič - Bukata, Ofori (59. Štefánik) - Daniel (59. Bernát), Poznar, Azango (59. Mikovič) hlasy trénerov: Michal Ščasný, Žilina: "Zápas som videl podobne ako tréner Gašparík, v prvom polčase sme si vytvorili viac šancí a dali sme gól. Druhý polčas sme mohli zatvoriť skôr, nemali sme však ideálnu medzihru a stratili sme veľa lôpt. Mali sme aj šťastie, že Trnava nedala kontaktný gól. Tešíme sa z výhry, zároveň želám Trnave a Michalovi Gašparíkovi úspech vo finále pohára." Michal Gašparík, Trnava: "Zápas začal svižne z oboch strán, bolo to vyrovnané, ale všetko preklopila penalta na stranu Žiliny. Dostali sme druhý lacný gól, po plánovanom striedaní sme už nepozerali úplne na výsledok, ale na prípravu na finále pohára. Napriek tomu sme sa mohli vrátiť do zápasu po šanci Azanga, či dvoch šanciach Mikoviča, no to sa nám nepodarilo." UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o hlasy. ext ny