Hokej-TEL: Nitra získala titul, triumf 2:1 nad SNV vo 4. finále zariadil Bubela

24. apríla 2024 21:05
Nitra 24. apríla (TASR) - Hokejisti HK Nitra sa stali majstrami Tipos extraligy v sezóne 2023/24. V štvrtom finálovom stretnutí play off zdolali Spišskú Nová Ves 2:1 po predĺžení a v sérii triumfovali 4:0 na zápasy. Víťazný gól zaznamenal v 62. minúte Miloš Bubela. Pre "corgoňov" je to druhý slovenský titul v histórii. Nitrania si v úvodnom dejstve dokázali vypracovať hernú prevahu a svojho súpera prestrieľali jednoznačne v pomere 20:4. Spišiaci sa však poučili z tretieho duelu a nesnažili sa s Nitrou naháňať hore-dolu. Sústredili sa na kvalitnú defenzívu v obrannom pásme, čo sa im aj darilo a z dvadsiatky nitrianskych pokusov malo gólové parametre minimum. Dôležitý moment sa udial v 15. minúte, keď si hosťujúci Majdan neudržal nervy a najskôr sekol Bubelu a následne zasiahol tvrdým krosčekom aj Stachu. Hlavní arbitri si zákrok prezreli na videu a po konzultácii udelili Majdanovi trest do konca stretnutia. Následne vyhodil puk na obrannú sieť Burgess a domáci mali k dispozícii výhodnú presilovú hru 4 proti 3, no gól v nej nestrelili. V prostrednej časti hry už bolo cítiť dôležitosť strelenia úvodného gólu. Spišiaci sa prvýkrát vo finálovej sérii zamerali na kvalitné bránenie stredného pásma, čo sťažovalo Nitre prechod do útočného pásma. Najbližšie k otváraciemu gólu bol v 26. minúte v početnej výhode hosťujúci Burgess, no jeho strela sa obtrela o žrď Kašíkovej bránky. Kapitán hostí Rapáč mohol v úvode tretej časti počas oslabenia otvoriť skóre, dostal sa do samostatného úniku, no neprekonal ležiaceho Kašíka. Spišiaci pridali na aktivite a vytvorili si ďalšie šance, najbližšie bol Björkung, ale diváci naďalej čakali na gól. V 56. minúte sa tešili domáci, keď Gill našiel Bučeka, ktorý nezaváhal. Hostia si ešte vzali trénerskú výzvu pre možný ofsajd, neuspeli a dostali dvojminútový trest. Spišiaci v závere odvolali brankára a 62 sekúnd pred koncom tretej časti vyrovnali. Merežkovu strelu od modrej tečoval Burgess a Kašík nedokázal zareagovať. Krátko na to mohli hostia hostia streliť aj druhý gól, Bortňák však nevyužil svoju šancu. Predĺženie trvalo len 119 sekúnd, Bubela dostal puk za Suráka a pod Zoborom začali majstrovské oslavy. finále play off Tipos extraligy – štvrtý zápas /na 4 víťazstvá/: HK Nitra - HK Spišská Nová Ves 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0) Góly: 56. Buček (Gill, Stacha), 62. Bubela - 59. Burgess (Merežko, Nellis). Rozhodovali: Crman, Žák - Kacej, Stanzel, vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Majdan (Spišská) 5+DKZ za seknutie, presilovky a oslabenia: 0:0, 3600 divákov (vypredané). /konečný stav série: 4:0, Nitra získala majstrovský titul/ Nitra: Kašík - Cotton, Mezei, Bača, Kousa, Stacha, Gajdoš, Valent - Bajtek, Gill, Buček - Newell, Bubela, Jackson - Lacka, Čederle, Okoličány - Bačo, Hrnka, Vitaloš - Kodjah Spišská Nová Ves: Surák – Romaňák, Merežko, Ališauskas, Björkung, Groch, Valach – Burgess, Nellis, Rapáč – Majdan, Myklucha, Bakoš – Drábek, Bortňák, Hamráček – Džugan, Kerbashian, Vandas UPOZORNENIE: Správa je rozšírená z flešu. su fk wr