Futbal-SP: Lipany vyhrali v odvete 1:0, no do finále postúpil Ružomberok

16. apríla 2024 17:34
Ružomberok 16. apríla (TASR) - Futbalisti MFK Ružomberok sa stali prvými finalistami Slovnaft Cupu. V odvetnom zápase semifinále síce prehrali s treťoligovým ŠK Odeva Lipany 0:1, no do boja o titul ich posunulo úvodné vysoké víťazstvo 5:0. Ich súpermi budú lepší z dvojzápasu medzi Trnavou a Podbrezovou, úvodný duel vyhral Spartak 1:0. Odveta je na programe v stredu o 18.00 h na ihrisku FK Železiarne. Liptáci nastúpili na odvetný zápas s výrazne pozmenenou zostavou. Na ihrisku nebol veľmi vidieť, že ide o súboj účastníka najvyššej súťaže a treťoligistu. V prvom polčase mal dve sľubné príležitosti na skórovanie domáci Chobot. V druhom sa dlho nič vážnejšie nedialo až v 70. minúte udreli Lipany, keď z bezprostrednej blízkosti skóroval Vitovič. V ďalšom priebehu, napriek domácemu tlaku, sa už na skóre nič nezmenilo. Lipany si tak pripísali ďalší cenný skalp. Vo štvrťfinále zdolali nikéligistu MFK Skalica 5:3 po rozstrele z 11 m, v riadnom hracom čase sa zápas skončil bezgólovou remízou. odveta semifinále Slovnaft Cupu: MFK Ružomberok - ŠK Odeva Lipany 0:1 (0:0) Gól: 70. Vitovič. Rozhodovali: Ruc - Štofík, Košecký, ŽK: Chobot - Šľachov, 731 divákov. Ružomberok: Ťapaj - Kotula, Maslo, Zsigmund - Marek, Domonkos (57. Múdry), Švehla, Tučný (57. Šefčík) - Chobot, Boďa (57. Gerec), Jackuliak Lipany: Šupka - Jacko, Kovalčík, Šľachov, Dlugoš, Poremba, Vysočan (71. M. Kráľovič), Vitovič, S. Kraľovič, Micherda, Tináth (72. Vranko) /prvý zápas: 5:0, postúpil Ružomberok/ UPOZORNENIE: Správa je rozšírená z briefu. ext ny