Basketbal-MS: Francúzi vyradili vo štvrťfinále obhajcov titulu z USA

11. septembra 2019 15:20
Peking 11. septembra (TASR) - Basketbalisti USA neobhája titul majstrov sveta. V stredajšom štvrťfinále šampionátu v Číne nečakane prehrali s Francúzskom 79:89. Američania získali zlato na predchádzajúcich turnajoch v rokoch 2010 i 2014, na MS prehrali naposledy v semifinále v roku 2006 s Gréckom. V súboji s robustnými Francúzmi sa Američania trápili už v prvom polčase, ktorý prehrali o šesť bodov 39:45. Za súperom zaostávali v percentuálnej úspešnosti streľby a výrazne v doskokoch. Favorit zabral až na konci tretej štvrtiny, v 28. minúte vyrovnal na 60:60. Strelecky tím USA ťahal najmä Donovan Mitchell, najlepší strelec duelu s 29 bodmi. Pred záverečnou štvrtinou viedli Američania o tri body, v 33. minúte dokonca aj o sedem bodov 74:67. Záver už ale patril Francúzom. V ich drese zaznamenali najviac bodov Evan Fournier (22) a Rudy Gobert (21), ktorý pridal aj 16 asistencií. Američania naposledy stroskotali už vo štvrťfinále MS na domácom šampionáte v roku 2002. Od semifinálovej prehry na MS 2006 ťahali šnúru 58 víťazných duelov na podujatiach FIBA a na OH. V Číne sa im tak nepodarí ako prvej krajine zaznamenať víťazný hetrik na MS. Francúzi sa v piatok o 14.00 SELČ stretnú v boji o finále v Pekingu s Argentínou. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Španielsko a Austrália alebo Česko. MS v Číne - štvrťfinále Tung-kuan USA - Francúzsko 79:89 (39:45) najviac bodov: Mitchell 29, Smart 11, Walker 10 - Fournier 22, Gobert 21 (16 doskokov), De Colo 18 UPOZORNENIE: Správa je rozšírená od 2. odseku mp ny