Futbal: Brazília v repríze finále Copa America podľahla Peru 0:1 (2)

11. septembra 2019 7:13
Bratislava 11. septembra (TASR) - Argentínska futbalová reprezentácia deklasovala v utorňajšom prípravnom zápase Mexiko 4:0. O triumfe nad "El Tri" rozhodla už v prvom polčase, v ktorom zaznamenala všetky štyri presné zásahy. Hetrikom sa blysol útočník milánskeho Interu Lautaro Martinez. Čile viedlo po úvodnej 45-minútovke nad Hondurasom 1:0, v záverečnej dvadsaťminútovke však domáci tím otočil skóre a pripísal si víťazstvo 2:1. V Los Angeles bola vyše 32-tisícová návšteva svedkom reprízy finálového súboja Copa America, v ktorom úradujúci juhoamerickí šampióni Brazílčania podľahli Peru 0:1. Jediný gól stretnutia strelil v 85. minúte Luis Abram. V júlovom finále Copy triumfovala Brazília nad Peruáncami 3:1. prípravné zápasy - sumáre: Cuenca Ekvádor - Bolívia 3:0 (0:0) Góly: 49. Martinez, 72. Sornoza (z 11 m), 86. Plata Tampa Kolumbia - Venezuela 0:0 St. Louis USA - Uruguaj 1:1 (0:0) Góly: 79. Morris - 50. B. Rodriguez San Pedro Sula Honduras - Čile 2:1 (0:1) Góly: 73. Elis, 80. Castellanos - 19. Parot San Antonio Argentína - Mexiko 4:0 (4:0) Góly: 17., 22. a 39. Martinez, 33. Paredes (z 11 m) Los Angeles Brazília - Peru 0:1 (0:0) Gól: 85. Abram UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o 3. odsek a ďalší sumár. lg