Futbal-FL: Zlaté Moravce - DAC Dunajská Streda 1:2 v 1. kole - sumár, text (2)

21. júla 2019 21:18
Zlaté Moravce 21. júla (TASR) - V 1. kole Fortuna ligy 2019/2020 zvíťazili futbalisti Dunajskej Stredy na ihrisku Zlatých Moraviec 2:1. O obrat hostí sa postaral dvoma gólmi maďarský stredopoliar Zsolt Kalmár. ViOn Zlaté Moravce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:0) Góly: 21. Duga - 68. a 88. Kalmár. Rozhodcovia: Kružliak - Hancko, Bednár, ŽK: Grozdanovski, Válovčan, Pintér - Rodolfo, Ramirez, 3217 divákov. ViOn Zlaté Moravce: Pindroch - Brašeň, Asanovič, Pintér, Čögley - Kovaľ (78. Orávik), Duga, Grozdanovski, Válovčan - Ďubek (72. Rodrigues), Tkáč (58. Richtárech) DAC Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna, Kružliak, Beskorovajnyj (64. Veselovský), Davis - M. Vida - Blackman (46. Čmelík), Ronan, Kalmár, K. Vida (46. Divkovič) - Ramirez O prvú útočnú akciu zápasu sa postarali hostia, ktorým patril aj úvod zápasu. V 20. minúte po akcii Kalmára mieril tesne vedľa bránky Kristopher Vida. Vzápätí sa však ViOn dostal do vedenia, keď center Ďubeka po štandardke predĺžil Asanovič na Denisa Dugu a ten hlavou rozvlnil sieť - 1:0. Hostia sa potom snažili čo najskôr vyrovnať, mali loptu častejšie na kopačkách, ale museli si dávať pozor na zadné vrátka. Potrestať ich mohol v 34. minúte Kovaľ, jeho strelu Jedlička vytesnil na brvno. Rovnako dopadol na druhej strane pokus K. Vidu. Brankár DAC-u zachránil tím aj na konci polčasu po šanci Tkáča. V druhom polčase mali opäť veľké šance domáci, ale hostia odolali. Tri nevyužité pokusy ViOn napokon veľmi mrzeli. V 68. minúte totiž najskôr Zsolt Kalmár vyrovnal na 1:1 a ten istý hráč napokon rozhodol o triumfe Dunajskej Stredy. V 88. minúte sa k nemu dostala lopta po prihrávke od Kružliaka a maďarský reprezentant už nemal problém dostať loptu do siete. UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o údaj o počte divákov. wr lg