NHL: Boston zvíťazil nad Columbusom 3:2 pp a v sérii vedie 1:0

26. apríla 2019 6:43
New York 26. apríla (TASR) - Hokejisti Bostonu vstúpili úspešne do 2. kola play off NHL. V úvodnom domácom zápase semifinále Východnej konferencie zdolali v noci na piatok Columbus 3:2 po predĺžení. Hrdinom Bruins bol Charlie Coyle, ktorý v závere tretej tretiny vyrovnal a v predĺžení strelil víťazný gól. Zdeno Chára v domácom drese strávil na ľade takmer 23 minút a do štatistík si pripísal mínusový bod. Brankár Jaroslav Halák bol opäť iba na striedačke. Domáce prostredie využili aj St. Louis Blues," keď zdolali Dallas Stars 3:2. V sérii sa ujali vedenia 1:0. Dvoma gólmi sa podpísal pod triumf "bluesmenov" Vladimir Tarasenko. 2. kolo play off NHL 1. zápas semifinále Východnej konferencie Boston - Columbus 3:2 pp /stav série: 1:0/ 1. zápas semifinále Západnej konferencie St. Louis - Dallas 3:2 /stav série: 1:0/ rr