Stolný tenis-MS: Pištej s Balážovou budú v mixe bojovať o medailu (2)

24. apríla 2019 12:06
Budapešť 24. apríla (TASR) - Slovenskí stolní tenisti Ľubomír Pitej s Barborou Balážovou sa na MS jednotlivcov v Budapešti prebojovali už do štvrťfinále miešanej štvorhry a budú bojovať o medailu. V osemfinále si ako nasadené sedmičky poradili s rakúskym párom Stefan Fegerl, Sofia Polcanovová 4:1 na sety. V stredu o 19.30 h čaká Pišteja s Balážovou japonský tandem Maharu Jošimuru, Kasumi Išikawová a ak Slováci zvíťazia, budú mať istý minimálne bronz. "Proti rakúskemu páru Ľubo s Barborou v prvom sete nevyužili vedenie 9:6, no v ďalších minútach mali zápas pod kontrolou. Boli zohratí a potvrdili, že sú kvalitnou dvojicou. Rakúšanom odplatili prehru z vlaňajších ME v Alicante. Bez šancí nie sú ani proti silným Japoncom," povedal pre TASR tréner slovenskej mužskej reprezentácie Jaromír Truksa. Najväčší úspech na vrcholnom podujatí dosiahli Pištej s Balážovou v roku 2013 na ME v mixoch v rumunskom Buzau, kde vybojovali striebro. mix - osemfinále: Ľubomír PIŠTEJ, Barbora BALÁŽOVÁ (7-SR) - Stefan Fegerl, Sofia Polcanovová (11-Rak.) 4:1 (-12, 5, 8, 8, 6) UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o druhý odsek a hlas trénera Trusku la