Futbal-EL: Inter so Škriniarom prehral doma s Frankfurtom a vypadol (2)

14. marca 2019 23:01
Bratislava 14. marca (TASR) - Futbalisti Interu Miláno prehrali vo štvrtkovom odvetnom zápase osemfinále Európskej ligy UEFA 2018/2019 doma s Eintrachtom Frankfurt 0:1 a nepostúpili medzi osem najlepších tímov súťaže. Po prvom bezgólovom dueli v Nemecku rozhodol o postupe Frankfurtu gólom zo 6. minúty Luka Jovič. Slovenský stopér Milan Škriniar odohral za "Nerazzurri" celý zápas a v nadstavenom čase videl žltú kartu. Vo štvrťfinále si nezahrá ani Zenit Petrohrad so slovenským reprezentantom Róbertom Makom, ruský zástupca podľahol Villarrealu 1:2 a po úvodnej domácej prehre 1:3 sa rozlúčil so súťažou. Mak hral v odvete od 71. minúty. Arsenal Londýn vyhral doma nad Stade Rennes 3:0 a po prehre 1:3 vo Francúzsku si napokon vybojoval postup. Chelsea Londýn deklasovala v Kyjeve domáce Dynamom vysoko 5:0, o tri góly sa postaral francúzsky útočník Olivier Giroud. Po domácom triumfe 3:0 v úvodnom stretnutí si "The Blues" jednoznačne zabezpečili účasť medzi ôsmimi najlepšími tímami tohtoročnej EL. Vo štvrťfinále sa predstavia aj hráči FC Valencia, ktorí remizovali v Krasnodare 1:1, čo im po domácom víťazstve 2:1 stačilo na postup. Postupový gól španielskeho tímu dal v tretej minúte nadstaveného času Goncalo Guedes. Ďalej ide takisto SSC Neapol napriek prehre 1:3 v Salzburgu. V prvom stretnutí na domácej pôde totiž vyhral 3:0 a v odvete si postrážil postupové skóre. Zápasy Slavia Praha - FC Sevilla (2:2) a Benfica Lisabon - Dinamo Záhreb (1:0) sa predlžovali. odvetné zápasy osemfinále Európskej ligy UEFA 2018/2019: Dynamo Kyjev - Chelsea Londýn 0:5 (0:3) Góly: 5., 33. a 59 Giroud, 45.+1 Alonso, 78. Hudson-Odoi /prvý zápas: 0:3, postúpila Chelsea/ FK Krasnodar - FC Valencia 1:1 (0:0) Gól: 85. Sulejmanov - 90.+3 Guedes /prvý zápas: 1:2, postúpila Valencia/ FC Salzburg - SSC Neapol 3:1 (1:1) Góly: 25. Dabbur, 65. Gulbrandsen, 90.+2 Letgeb - 14. Milik /prvý zápas: 0:3, postúpil Neapol/ Inter Miláno - Eintracht Frankfurt 0:1 (0:1) Gól: 6. Jovič /M. Škriniar (Inter) odohral celý zápas + ŽK/ /prvý zápas: 0:0, postúpil Frankfurt/ FC Villarreal - Zenit Petrohrad 2:1 (1:0) Góly: 29. Moreno, 47. Bacca - 90.+1 Ivanovič /R. Mak (Zenit) nastúpil v 71. minúte/ /prvý zápas: 3:1, postúpil Villarreal/ Arsenal Londýn - Stade Rennes 3:0 (2:0) Góly: 5. a 72. Aubameyang, 15. Maitland-Niles /prvý zápas: 1:3, postúpil Arsenal/ Slavia Praha - FC Sevilla 2:2 (1:1) - predlžuje sa Góly: 15. Ngadeu-Ngadjui, 47. Souček (z 11 m) - 44. Ben Yedder (z 11 m), 54. El Haddadi Benfica Lisabon - Dinamo Záhreb 1:0 (0:0) - predlžuje sa Góly: 71. Jonas UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v 1.-7. odseku a o ďalšie sumáre. lb ms