Florbal-MS: Slováci zdolali hladko Austráliu, budú hrať o 9.miesto - sumár, text

6. decembra 2018 17:42
Praha 6. decembra (TASR) - Slovenskí florbaloví reprezentanti zvíťazili vo štvrtok na MS v Prahe nad Austráliou vysoko 12:3 v skupine o 9.-12. miesto. Zverenci trénera Petra Koutného sa v boji o konečné 9. miesto stretnú v piatok s úspešnejším z dvojice Kanada - Estónsko. Slováci na šampionáte nenaplnili výsledkový cieľ, ktorým bolo prebojovať sa do štvrťfinále. Na treťom šampionáte po sebe zostali mimo najlepšej osmičky, do štvrťfinále zatiaľ prenikli iba raz pri svojej premiére na MS v roku 2012 vo Švajčiarsku. MS v Prahe - kvalifikácia play off /Sparta Aréna/ Austrália - SLOVENSKO 3:12 (2:2, 0:4, 1:6) Góly: 2. Perry (Delaney), 9. Perry (Hammarlund), 52. Kosterich (Creagh) - 7. Mráz (Kubovič), 10. Miške (Mráz), 28. Řezanina (Dudovič), 31. Gašparík (Kubovič), 34. Kubovič (Machara), 39. Kubovič (Mráz), 41. Pažák (Dudovič), 43. Gál (Kročko), 49. Grlický (Řezanina), 50. Dudovič (Gašparík), 53. Šefčík (Pažák), 56. Ujhely (Grlický). Rozhodovali: Vilkki, Alakare (obaja Fín.), vylúčení: 2:2, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1800 divákov. Austrália: Yeoh - Clairs, Delaney, Hammarlund, Suter, Speldewinde, Staindl, Nguyen - Perry, D. Gärtner, T. Gärtner - Veron, Staindl, Moran - Monckton, Creagh, Ebeling - Kosterich, Hay SR: Klobučník - Koščo, Řezanina, Gašparík, Šefčík, Machara, Miške, Kriš, Kročko - Gál, Grlický, Ujhelyi - Čonka-Skyba, Pažák, Dudovič - Mráz, Kátlovský, Kubovič - Reguly Austrália v prvej tretine držala s favoritom krok, dvakrát viedla po góloch Perryho, ten dal na 2:1 v presilovke. Slováci ale vždy dokázali na góly snaživého súpera odpovedať. V druhej tretine "protinožci" odišli kondične, Slováci spresnili prihrávky, zvýšili agresivitu a najmä efektivitu. Řezanina a Gašparík gólmi v početnej výhode získali dvojgólové vedenia a Austrálčanov definitívne zlomili. Slovensko v druhej 20-minútovke súpera prestrieľali a nasúkali mu spolu štyri góly. Hneď na začiatku tretej tretiny strelili siedmy a ôsmy gól Pažák, resp. Gál a favorit v ďalšom priebehu už bez problémov kontroloval priebeh a pobavil publikum aj ďalšími vydarenými akciami. Desiaty gól strelil v 50. minúte Dudovič. Kosterich síce znížil na 3:10, ale Slováci pridali ešte ďalšie dva góly. jp mp