NHL: Víťazná premiéra Hitchcocka, Edmonton vyhral v San Jose 4:3 pp

21. novembra 2018 7:23
San Jose 21. novembra (TASR) - Hokejisti Edmontonu Oilers zvíťazili v noci na stredu v prvom zápase v NHL pod vedením nového trénera Kena Hitchcocka na ľade San Jose Sharks 4:3 po predĺžení. Hostia v stretnutí trikrát zmazali jednogólové manko, vynútili si predĺženie a v jeho 51. sekunde rozhodol o triumfe Leon Draisaitl. Nemecký útočník si pripísal okrem gólu aj dve asistencie, rovnakú bilanciu mal aj jeho kolega z prvej formácie Connor McDavid. Pre najproduktívnejšieho hráča uplynulých dvoch sezón to bol jubilejný 100. gól v základnej časti profiligy. "Olejári" stále nemôžu počítať so slovenským obrancom Andrejom Sekerom, ktorý dlhodobo absentuje po operácii roztrhnutej Achillovej šľachy. Výsledok NHL: San Jose - Edmonton 3:4 pp ms