NHL: Boston - Vancouver 5:8, Cassidy: "Ani jeden brankár nemal svoj deň" (4)

9. novembra 2018 7:58
Washington 9. novembra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar skóroval v nočnom zápase NHL, v ktorom jeho Montreal prehral na vlastnom ľade s Buffalom Sabres 5:6 po predĺžení. Pre útočníka Canadiens to bol šiesty presný zásah v tejto sezóne a tretí z uplynulých dvoch duelov. Boston nestačil doma na Vancouver Canucks 5:8. V bránke Bruins odštartoval duel Slovák Jaroslav Halák, ale nedochytal, po piatom inkasovanom góle ho v 35. minúte vystriedal Fín Tuukka Rask, ktorého protihráči prekonali trikrát. Halák chytil 14 z 19 striel, čo znamená 73,7-percentnú úspešnosť. "Snažil som sa to udržať pod 10 gólov," poznamenal Rask sarkasticky pre zámorské médiá. "Ani jeden brankár nemal svoj deň, ale to sa stáva. V obrane sme strácali puky, neblokovali sme strely, to bol náš problém," povedal tréner Bruins Bruce Cassidy. Kapitán Bostonu Zdeno Chára bol na ľade takmer 19 minút, pripísal si jednu mínusku a dve strely. Tatar sa v súboji s Buffalom presadil v 31. minúte, keď po rýchlom brejku a výbornej prihrávke Maxa Domiho vyrovnal na 4:4. Canadiens potom viedli, ale duel poslal do predĺženia svojím druhým gólom v zápase Jeff Skinner a v nadstavenom čase rozhodol Rasmus Ristolainen. Tatar absolvoval na ľade takmer 16 minút, okrem gólu mal dva mínusové body a dve strely. Na dvanásty zápas v sezóne nastúpil obranca Ottawy Christián Jaroš, jeho Senators prehrali s finalistom uplynulého ročníka Vegas Golden Knights 3:5. Dvadsaťdvaročný slovenský obranca bol na ľade 12:39 minúty, pripísal si mínusku a súperovho brankára otestoval dvoma strelami. Bodovo sa nepresadil ani útočník Arizony Coyotes Richard Pánik, ktorého tím prehral vo Philadelphii 4:5. Flyers prehrávali 2:4, ale dokonalý obrat dokončil v predĺžení obranca Shayne Gostisbehere. Pánik zaznamenal mínusku, strelu a dvakrát bol na trestnej lavici. Odohral 13 minút a 20 sekúnd. NHL - výsledky: Boston - Vancouver 5:8, Florida - Edmonton 4:1, Philadelphia - Arizona 5:4 pp, Montreal - Buffalo 5:6 pp /TATAR za domácich 1+0/, Ottawa - Vegas 3:5, Tampa Bay - New York Islanders 4:2, Dallas - San Jose 4:3, Chicago - Carolina 3:4, Los Angeles - Minnesota 1:3 UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v prvom, druhom a o tretí až piaty odsek. fi ak