Hokej-TL: MAC Budapešť - Nové Zámky 1:7 v 1. kole - sumár, text

14. septembra 2018 21:37
Budapešť 14. septembra (TASR) - Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili v piatkovom 1. kole Tipsport Ligy na ľade MAC Budapešť 7:1. MAC Budapešť - HC Nové Zámky 1:7 (1:2, 0:2, 0:3) Góly: 11. Langkow (Macaulay) - 11. Jurík (Zbořil), 13. Ručkay (Fábry, Novák), 35. Pospíšil (Štrauch, Videlka), 39. Štrauch (Hruška, Zaťko), 41. Pospíšil (Zbořil, Zaťko), 53. Štrauch (Pospíšil), 54. Zbořil (Ručkay). Rozhodcovia: Novák, Adamec - Šefčík, Gegáň, vylúčení: 6:6 na 2. min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 750 divákov. MAC Budapešť: Bálisz - Pozsgai, Macaulay, Burt, Dudás, Vokla, Garát, Fejes - Orban, Brown, Bodó - Klempa, Langkow, Dansereau - Odnoga, K. Nagy, Terbócs - Szabad, Kreisz, Szigeti Nové Zámky: Košarišťan - Kudla, Andersons, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, König - Pospíšil, Hruška, Štrauch - J. Jurík, Zbořil, H. Ručkay - Rogoň, Fábry, Nejezchleb - Ondrušek, Videlka, Bajtek Domáci hokejisti sa do súpera pustili bez rešpektu, od úvodu mali miernu hernú prevahu a dostali sa aj do prvej šance. Tú však Košarišťan zmaril Bodóvi. Neskôr sa v ďalšej ocitol Macaulay, ale brankár Zámčanov vytiahol opäť efektný zákrok. V 11. minúte sa na druhej strane dostal k puku po rýchlej kombinácii Jurík a poslal Zámky do vedenia. Už o pár sekúnd vyrovnal Langkow, ale hostia opäť udreli pri vylúčení Browna, keď Bálisza prekonal Ručkay. V druhej tretine už boli lepšie Zámky, oba tímy si najväčšie šance vytvorili v presilovkách. Zverenci trénera Milana Jančušku hrali aj dvojnásobnej početnej výhode, ale skóre sa menilo až pri rovnovážnom počte na ľade. K strele napriahol v 35. minúte Pospíšil a zvýšil na 3:1. V závere ešte viac upokojil Zámčanov štvrtým gólom Štrauch. V treťom dejstve strelil hneď na začiatku ďalší gól Pospíšil a definitívne zlomil odpor súpera. Hoci sa v zostávajúcich minútach snažili hráči maďarského tímu skrášliť výsledok, góly strieľali už len Zámčania. Tí si napokon víťazstvo poistili ešte dvomi zásahmi. /vyslaný redaktor TASR wr/ mp