OTS: Olympijský hokejový turnaj sa vracia do RTVS

TASR, 8. februára 2018 11:35

OTS: Olympijský hokejový turnaj sa vracia do RTVS

Do vysielania RTVS sa, na rozdiel od situácie spred štyroch rokov, opätovne vrátia hokejové zápasy zo zimnej olympiády v Pjongčangu. Ich získanie bolo prioritou rokovaní RTVS so spoločnosťou Discovery Communications, ktorá vlastní exkluzívne vysielacie práva na olympijské hry pre európsky trh.

Bratislava 8. februára (TASR-OTS) - RTVS zároveň upriami pozornosť na ďalšie zaujímavé disciplíny, v ktorých sa očakáva medailový úspech slovenských reprezentantov. Prioritou je zachytiť výsledky všetkých slovenských športovcov. V prípade črtajúceho sa zaujímavého výsledku, či medailového úspechu Rádio Slovensko zaradí operatívne do vysielania aktuálne vstupy priamo z dejiska ZOH v Pjongčangu, a nie sú vylúčené ani programové zmeny na Jednotke a Dvojke.

Dvojka prinesie od skorých ranných hodín sled priamych prenosov a kratších záznamov do približne 15.30 až 16.00 h s využitím vstupov zo Štúdia ZOH. Od 16.00 do 19.30 h je na Dvojke naplánovaný trojhodinový až tri a polhodinový blok záznamov zo všetkých najdôležitejších súťaží olympijského dňa. Na Dvojke si diváci denne od 20.10 h môžu v Štúdiu ZOH 2018 pozrieť 50 minútový podrobný prehľad o športovom dianí v Pjongčangu. Súčasťou popoludňajšieho vysielania na Dvojke bude relácia Štúdio Šport - Olympijský dom 2018. Prinesie zaujímavé rozhovory s výraznými osobnosťami slovenského a zahraničného športu, ako aj reakcie na výkony a výsledky slovenských športovcov. Zimná olympiáda bude mať dominantné postavenie v Góloch-bodoch-sekundách na Jednotke, ako aj vo všetkých športových spravodajstvách.

V Rádiu Slovensko sa bude od soboty 10. februára do nedele 25. februára od 02.00 do približne 13.00 h naživo ozývať moderované OH štúdio podľa toho, v akom čase budú vrcholiť disciplíny, v ktorých sa predstavia slovenské medailové želiezka. O ZOH 2018 bude Rádio Slovensko informovať tiež v Rádiožurnále a vo večerných športových reláciách, odvysiela sumáre aktuálneho diania, rozhovory so športovcami a priestor dostane i publicistika zo zákulisia olympijského diania. Olympijskej téme sa bude venovať Nočná pyramída, K veci či Príbeh na týždeň.

Vo vysielaní RTVS sa olympiáda začne v piatok 9. februára o 11.30 h Štúdiom ZOH 2018 na Jednotke a hneď po ňom otváracím ceremoniálom. Ukončí sa v nedeľu 25. februára na Dvojke záverečným Štúdiom ZOH 2018 - sumár o 20.10 h. Záverečný ceremoniál prinesie Jednotka medzi 12.00 až 14.00 h.

Kontakt:

Erika Rusnáková

Hovorkyňa RTVS

Sekcia marketingu a komunikácie

e-mail: erika.rusnakova@rtvs.sk

telefón: +421 2 6061 1107

mobil: +421 919 245 583

Rozhlas a televízia Slovenska

Mlynská dolina, 845 45 Bratislava

www.rtvs.sk

http://twitter.com/rtvs

www.facebook.com/rtvs.sk

Upozornenie: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

lk

Všetko o agentúre
Spravodajský servis
Mobilné aplikácie
Videá
PR servis OTS
Fotografie
Audioservis
Archív a databázy
Monitoring
Zóna verejného záujmu