Teraz.sk má pol roka

TASR, 7. septembra 2012 11:18

Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky Teraz.sk má už pol roka.

Počas šiestich mesiacov portál navštívilo 829 300 unikátnych návštevníkov, ktorí si pozreli spolu viac ako 7,5 milióna stránok. Teraz.sk odvysielal viac ako 21 300 správ, vyše 3700 videospráv a tisíc fotogalérií v sekcií Fotodenník.

Spravodajský portál TASR Teraz.sk je verejnosti prístupný od 7. marca 2012. Širokej verejnosti sprístupňuje spravodajstvo národnej a verejnoprávnej tlačovej agentúry, vrátane fotografii a videí tak, aby pokryl rastúci dopyt po aktuálnych informáciách. „Projekt Teraz.sk je ďalším posilnením služieb pre verejnosť, ktoré Tlačová agentúra Slovenskej republiky prináša,“ uviedol generálny riaditeľ TASR Jaroslav Rezník.

Teraz.sk si návštevníci môžu pozerať nielen cez počítače, ale aj cez mobilné zariadenia. Začiatkom leta TASR sprístupnila aj bezplatné mobilné spravodajské aplikácie Teraz.sk pre smartfóny s operačnými systémami iOS a Android. Aplikácie si stiahlo takmer 20 000 používateľov a viac ako štvrtina z nich ich denne využíva.

Portál Teraz.sk dáva priestor okrem najaktuálnejšieho agentúrneho spravodajstva TASR aj stovkám žiakov a študentov našich škôl v sekcií Zo škôl, kde publikuje správy zo Školského servisu TASR o dianí na školách či situácií v školstve.

O obľúbenosti portálu svedčí aj fakt, že na sociálnej sieti Facebook získal portál Teraz.sk počas polroka viac ako 10 500 fanúšikov a ich počet neustále rastie.

K šesťmesačnému výročiu svojej existencie pripravil Teraz.sk pre svojich návštevníkov aj Veľkú letnú súťaž. Až do 17. septembra môžu návštevníci tipovať počet zobrazených stránok v mobilnej aplikácií portálu pre iPhone počas letných prázdnin. Tí súťažiaci, ktorí sa k tomuto číslu priblížia najbližšie, získajú jednu z dvoch dovoleniek, digitálny fotoaparát či jednu z ďalších desiatich hodnotných cien.
Všetko o agentúre
Spravodajský servis
Mobilné aplikácie
Videá
PR servis OTS
Fotografie
Audioservis
Archív a databázy
Monitoring
Zóna verejného záujmu