TASR spustila nový web pre žiakov a študentov

TASR, 23. novembra 2012 15:25

Portál bude denne ponúkať správy z produkcie študentov a pedagógov rozčlenené podľa základných druhov škôl.

Foto: TASR
Bratislava 23. novembra 2012 (TASR) - Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) dnes spustila nový portál pre žiakov a študentov www.skolskyservis.sk.

TASR si ním chce posilniť svoju pozíciu u mladej generácie a rozšíriť aj svoju hlavnú úlohu – službu verejnosti. Portál bude denne ponúkať správy z produkcie študentov a pedagógov rozčlenené podľa základných druhov škôl – základné školy, stredné školy, vysoké školy, univerzity. Stránka tým získa na prehľadnosti a vďaka ľahšej orientácii môžu so servisom komfortne pracovať žiaci aj učitelia.

Prispievatelia do tohto unikátneho projektu verejnoprávnej agentúry vznikom portálu získajú väčší priestor na zverejnenie svojich článkov. Tiež si získajú aj nových čitateľov, pretože ich správy si bude môcť prečítať každý návštevník stránky. Portál bude uverejňovať aj najdôležitejšie správy z diania v slovenskom školstve z produkcie TASR, doplnené o zaujímavosti zo sveta vedy a techniky, histórie a umenia. Čitatelia si nájdu aj tipy na voľnočasové aktivity a kultúrne vyžitie.

„Spustením nového webu pre Školský servis plníme aj jeden z hlavných cieľov Projektu TASR do každej školy, ktorý TASR prevádzkuje už od februára 2009,“ uviedol generálny riaditeľ agentúry Jaroslav Rezník. Zároveň dodal, že „to, že žiaci s našim servisom nielen pracujú, ale doň i prispievajú, formuje ich vzťah k tvorivému mysleniu a prebúdza to ich záujem o aktuálne dianie a ich snahu formovať veci okolo seba.“

Od februára 2009 v školskom servise, kde prispievajú žiaci, študenti a pedagógovia, TASR vydala vyše 40 000 správ. Kompletné servisy TASR sú prístupné v 2899 základných a stredných školách a na 41 vysokých školách.

Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) je lídrom na slovenskom agentúrnom trhu. Mesačne odvysiela cca 14 000 textových správ, viac ako 1200 zvukov, 600 videí a desaťtisíce fotografií. Okrem toho je prevádzkovateľom spravodajského portálu Teraz.sk a Webmagazin.sk.
Všetko o agentúre
Spravodajský servis
Mobilné aplikácie
Videá
PR servis OTS
Fotografie
Audioservis
Archív a databázy
Monitoring
Zóna verejného záujmu