Školský servis TASR zaznamenal počas maturít boom

TASR, 14. marca 2013 11:07

Jedinečnosť projektu skolskyservis.sk podčiarkuje aj skutočnosť, že všetky príspevky od žiakov a študentov editujú skúsení editori, ktorí prispievateľom dajú aj spätnú väzbu.

Bratislava 14. marca (TASR) - Školský servis TASR na novom portáli www.skolskyservis.sk zaznamenal počas necelých štyroch mesiacov prevádzky počas maturitného týždňa boom. Spravodajské články TASR o skúškach dospelosti, o zmenách v hodnotení, ale aj pohľady študentov na maturity pritiahli na web viac ako 25.000 návštevníkov, väčšinou študentov. Od začiatku prevádzky portál zaznamenal už viac ako 100.000 návštev.
Foto: TASR

"Sme radi, že tento jedinečný projekt TASR, kde spravodajstvo z rezortu školstva dopĺňajú zaujímavé články od žiakov, študentov a ich pedagógov, má stále viac pravidelných návštevníkov," povedal generálny riaditeľ TASR Jaroslav Rezník. Počas štyroch mesiacov získal portál totiž niekoľko stovák stálych prispievateľov a ich počet stále rastie.

Jedinečnosť projektu skolskyservis.sk podčiarkuje aj skutočnosť, že všetky príspevky od žiakov a študentov editujú skúsení editori, ktorí prispievateľom dajú aj spätnú väzbu. "Aj takto si vychovávame budúcich redaktorov a spolupracovníkov," povedal Rezník a zdôraznil, že v redakcií internetových portálov TASR už vykonalo niekoľkotýždňové stáže 27 študentov a ďalšie desiatky ich majú v najbližších mesiacoch naplánované.

Portál Skolskyservis.sk je súčasťou projektu agentúry TASR do každej školy, ktorý verejnoprávna tlačová agentúra spustila vo februári 2009. "To, že žiaci s naším servisom nielen pracujú, ale doň i prispievajú, formuje ich vzťah k tvorivému mysleniu a prebúdza to ich záujem o aktuálne dianie a ich snahu formovať veci okolo seba," zdôraznil generálny riaditeľ TASR. Od februára 2009 v školskom servise, kde prispievajú žiaci, študenti a pedagógovia, TASR vydala vyše 40.000 správ. Kompletné spravodajské servisy TASR sú prístupné v 2899 základných a stredných školách a na 41 vysokých školách.
Všetko o agentúre
Spravodajský servis
Mobilné aplikácie
Videá
PR servis OTS
Fotografie
Audioservis
Archív a databázy
Monitoring
Zóna verejného záujmu